nowe mieszkanie
Artykuł

Nowe mieszkanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na przeprowadzkę lub myśląc o zakupie pierwszego własnego mieszkania stajemy przed dylematem: czy kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego? każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. My dziś skupimy się na kwestiach związanych z zakupem nowego mieszkania. Na co warto zwrócić uwagę przy jego nabywaniu?

Renoma i opinie o deweloperze


To w obecnych czasach bardzo istotna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Wszak wiele osób na pewno słyszało różnorodne historie o spektakularnych bankructwach deweloperów itp. Warto postawić na sprawdzone firmy, takie jak Victoria Dom, które mogą poszczycić się realnymi osiągnięciami, takimi jak chociażby to, że 100% mieszkań zostało oddane w terminie.

Lokalizacja


To jedna z najważniejszych kwestii, na jaką trzeba zwracać uwagę przy zakupie nowego mieszkania. Wszak to właśnie od lokalizacji zależeć będzie nasza droga do pracy. To od niej zależeć będzie również to, czy szybko dostaniemy się do centrum, czy będziemy mieć dostęp do różnorodnych środków transportu miejskiego, a także do terenów zielonych.

Cena


Ceny są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Najważniejsze to lokalizacja, standard, wielkość mieszkania. Warto dokładnie sprawdzić oszacować swoją zdolność kredytową zanim zaczniemy poszukiwania własnego lokum.

Okolica


Okolica również jest bardzo ważna. Często zdarza się tak, że deweloper nie informuje, że za kilka lat pojawi się nieopodal trasa szybkiego ruchu albo, że w niedużej odległości znajdują się oczyszczalnie, spalarnie itp. Warto to sprawdzić zanim kupimy nowe mieszkanie.