Jak ułatwić sobie prasowanie koszuli?
Wielu z Was zastanawiało się pewnie wielokrotnie, w jaki sposób ułatwić sobie prasowanie koszul. W tym krótkim artykule opowiemy, co zrobić, aby prasowanie koszuli nie było uciążliwe, ale stało się czynnością przyjemną, skuteczną i by efekt prasowania koszuli był zachwycający nie tylko dla nas, ale dla każdego, kto na nią spojrzy.
Prasowanie koszul: kolejność!
Ważnym elementem prasowania koszul jest kolejność. Zaczynamy więc od kołnierzyka. Musimy go płasko rozłożyć na desce i prasować najpierw od wewnętrznej strony, a później przejść na zewnątrz. Zaczynamy od brzegów i kierujemy się do środka. Gdy już to zrobimy, przechodzimy do tylnej części koszuli na górze, czyli w okolicy ramion i karku. Musimy naciągnąć ten element koszuli na węższą stronę deski. Zaczynamy więc od naciągania kawałka lewego barku i prasujemy go w stronę środka. Po chwili zajmujemy się barkiem lewym, powtarzając czynność. To wszystko, jeśli chodzi o łatwiejszą część całego prasowania.
Uwaga: Zobacz gdzie prasować koszulę w Warszawie
Gdy przyjdzie czas na rękawy koszul na spinki, trzeba startować od mankietów. Jeśli zaś prasujemy koszule o rękawach na guziki, to robimy to od wewnętrznej strony i kierujemy się na stronę zewnętrzną, bez wpadania na guziki, które trzeba omijać. Gdy już zajmiemy się danym mankietem, przechodzimy do prasowania całego rękawa. Musimy go na desce położyć wzdłuż szwu. Startujemy od połowy długości i idziemy w stronę mankietu, a dopiero później w stronę ramion. Dopiero na końcu prasujemy tył koszuli i jej przód. Od prawej do lewej, najpierw przód, potem tył (lub na odwrót) i kolejny bok. Zawsze zaczynajmy od górnej części i kierujmy się do dołu, nie zahaczając o guziki.
Szybkie prasowanie koszuli? Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć
Prasowanie koszul może nastręczać wielu problemów, a zwłaszcza wtedy, gdy chcemy zrobić to szybko, jednak uporczywie goni nas niewielka ilość czasu. Nie ma niestety na to rady. Jeśli dopiero uczymy się prasować, musimy się oswoić z tą czynnością, bo prasowanie koszuli może zamienić się w festiwal porażek. Znajdźmy trochę czasu, potrenujmy, sprawdźmy, co sprawia nam najwięcej kłopotów. Gwarantujemy, że po gruntownym przygotowaniu się do zadania i wielu prasowaniach, prasowanie koszul nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu i będziemy mogli robić to szybko, dokładnie, sprawnie i skutecznie.
Warto nauczyć się prasować, bo nikt inny nie wyprasuje nam koszuli tak dobrze, jak my sami. To w końcu my ją nosimy i znamy, więc dajmy jej coś więcej od siebie.
Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas prasowania koszuli
Prasowanie koszul to rzecz wymagająca nieco więcej uważności. Dlatego musimy pamiętać, że koszule możemy prasować jedynie wtedy, gdy są czyste i uprane. Jeśli użyjemy gorącego żelazka na zabrudzonej bądź zaplamionej koszuli, to możemy jedynie utrwalić zabrudzenie i na trwałe zniszczyć materiał koszuli. Dobrze by było, gdyby podczas prasowania koszula była nieco wilgotna, ale nie mokra. Przy mocniejszych zagnieceniach trzeba zastosować większą ilość pary albo wody. Jeśli prasujemy koszule w kolorze ciemnym, warto prasować je nie bezpośrednio, ale z zabezpieczeniem w postaci warstwy bawełnianej ściereczki. W ten sposób unikniemy efektu błyszczenia materiału naszej koszuli.
Żeby dobrze prasować, trzeba mieć dobrą deskę. Stabilną i solidnie wykonaną. Najważniejsze jest jednak żelazko. Bez wysokiej jakości żelazka prasowanie może nie dawać wystarczających rezultatów. Prasowanie koszul będzie wtedy prostsze, szybsze i efektywniejsze. Dobra technika, deska i żelazko: oto trzy elementy, których podczas prasowania koszuli zabraknąć nie może, a efekty będą niesamowite.
Anna Sobczak, mistrzyni szachów i autorka bestsellerowej powieści inspirowanej moimi podróżami po Azji. Doktorantka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie badam wpływ muzyki na ludzkie emocje. W weekendy jestem wolontariuszką w schronisku dla zwierząt, gdzie uczę się cierpliwości i empatii. Moja pasja do tanca flamenco doprowadziła mnie do Hiszpanii, gdzie zdobyłam tytuł mistrza regionalnego. W życiu kieruję się zasadą, że każde doświadczenie jest lekcją, która kształtuje naszą duszę.