trening Push Pull
Artykuł

Trening Push-Pull, co to takiego?

Trening Push-Pull, wszystko co musisz wiedzieć


Wybór odpowiedniego treningu wydaje się być prostą sprawą, określamy swój cel, wybieramy ćwiczenia i gotowe! Niestety, w rzeczywistości tak nie jest. Jeśli nie chcesz wydawać swoich pieniędzy na trenera personalnego, musisz zmierzyć się z ogromem informacji, zagadnień, niuansów, zakazów i nakazów związanych z wyborem i ułożeniem planu treningowego odpowiadającego Twoim potrzebom. Aby ułatwić Ci to zadanie, w tym wpisie przybliżę jeden z treningów, którego możesz użyć w swojej drodze do lepszej formy. Poznaj trening Push-Pull!


Czym jest trening Push-Pull ?

Trening Push-Pull to metoda treningowa, polegająca na grupowaniu ćwiczeń, podczas których wykonujesz ruch odpychający (push) i ruch ciągnący (pull). Plan oparty na tym systemie ćwiczeń powinien być ułożony tak, aby na jednym treningu aktywizować mięśnie z grupy push, na drugim z grupy pull. Dzięki temu minimalizujemy przerwy w treningu z jednoczesnym zapewnieniem odpowiedniej regeneracji dla grupy ćwiczonej poprzedniego dnia.


Zasady treningu Push-Pull


Aby trening Push-Pull przynosił oczekiwane rezultaty musisz przestrzegać kilku prostych reguł. Pierwsza z nich i zarazem najważniejsza to nie łącznie obu grup na jednym treningu. Druga reguła mówi o przerwach pomiędzy treningami, które ustalisz na podstawie poziomu Twojego zaawansowania. Trzecim filarem treningu Push-Pull jest sprzęt. Powinieneś używać sprzętu takiego jak:

  • sztangi;
  • ławeczki;
  • hantle;
  • drążki.

Jeśli nie posiadasz ich w domu, zalecana jest wizyta na siłowni.