Artykuł

9 zdrowych pokarmów, które pomogą Ci schudnąć

Istnieje wiele korzyści z jedzenia zdrowego, ale jednym z największych jest to, że może pomóc Ci schudnąć i utrzymać zdrowy styl życia. Zdrowe odżywianie nie polega na odmawianiu sobie wszystkich pokarmów, które kochasz lub chodzeniu głodnym. Zamiast tego, chodzi o dokonywanie mądrych wyborów żywieniowych przez większość czasu. Te wskazówki pomogą Ci włączyć więcej zdrowej żywności do swojej diety.

Dodaj warzywa do każdego posiłku

Najważniejszą zmianą dietetyczną, jaką możesz wprowadzić, jest dodawanie większej ilości warzyw do każdego posiłku. Warzywa są niskokaloryczne i bogate w wiele ważnych składników odżywczych, w tym błonnik, witaminy i minerały. Są również bardzo przystępne cenowo, łatwe w przygotowaniu i na tyle uniwersalne, że pasują do niemal każdego posiłku lub przekąski. Najprostszym sposobem na wprowadzenie większej ilości warzyw do swojej diety jest zwiększenie wielkości porcji warzyw, które już spożywasz. Możesz to zrobić jedząc większe sałatki, dodając więcej warzyw do zup lub gulaszów, lub jedząc więcej warzywnych dodatków, takich jak pieczone ziemniaki.

Zjedz koktajl proteinowy na śniadanie

Koktajl białkowy może być świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Białko pomoże Ci pozostać sytym do lunchu, utrzymać metabolizm i zbudować mięśnie, jeśli ćwiczysz. Przekonasz się również, że poziom energii jest znacznie wyższy, gdy spożywasz koktajl białkowy rano. Jeśli próbujesz schudnąć, możesz mieć problem ze znalezieniem koktajlu białkowego, który jest niskokaloryczny. Ale istnieje wiele niskokalorycznych opcji tam.

Jedz więcej pełnych ziaren.

Całe ziarna, takie jak quinoa, owies, jęczmień i brązowy ryż, są pełne błonnika, witamin i minerałów. Mają też niską zawartość tłuszczu, kalorii i sodu. Badania pokazują, że pełne ziarna są powiązane z niższym poziomem cholesterolu, zmniejszonym ryzykiem chorób serca i zmniejszonym ryzykiem otyłości. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo pełnych ziaren, istnieje wiele sposobów, aby dodać je do swojej diety.

Nie zapominaj o owocach i warzywach

Owoce i warzywa są świetnym źródłem witamin, minerałów i błonnika. Niestety, tylko około 8% Amerykanów spożywa zalecaną dzienną ilość owoców i warzyw. Istnieje wiele sposobów, aby dodać więcej owoców i warzyw do swojej diety. Możesz dodać je jako dodatek do śniadania, lunchu lub kolacji. Możesz również przygotować z nich smoothie lub koktajle. Możesz nawet dodać je do swoich przekąsek.

Jeśli chcesz schudnąć, powinieneś unikać lub przynajmniej znacznie ograniczyć spożycie „śmieciowego” jedzenia. Jedzenie typu fast-food ma wysoką zawartość tłuszczu, soli i cukru, a niską wielu ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy i błonnik. Badania pokazują, że ludzie, którzy jedzą więcej niezdrowego jedzenia mają większe ryzyko otyłości niż ludzie.

Pousmowując, istnieje wiele korzyści z jedzenia zdrowego, ale jednym z największych jest to, że może pomóc Ci schudnąć. Kluczowe jest jest jednak dokonywanie mądrych wyborów żywieniowych przez większość czasu. Te wskazówki pomogą Ci włączyć więcej zdrowej żywności do swojej diety.