poszetka do garnituru
Artykuł

Jak dobrać poszetkę do garnituru?

Poszetka to niewielki kawałek materiału, który w męskich stylizacjach ma ogromną moc. W połączeniu z eleganckim i szykownym garniturem zupełnie odmienia wizerunek, dodając klasy i charakteru. Jak dobrać poszetkę do garnituru? W tym przypadku należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

Poszetka – jak ją wybrać?

Jak dobrać poszetkę do garnituru? To jedno z tych pytań, na które odpowiedzi poszukuje wiele Panów, ponieważ najzwyczajniej nie wiedzą, jak ją nosić i jaki wzór wybrać. Wbrew pozorom ten drobny detal jest w stanie wprowadzić całkiem sporo ekspresji do męskiego outfitu. W związku z tym, że w sklepach internetowych, jak dastan.pl występują w najróżniejszych wzorach i fakturach… wybór najwłaściwszej jest nie lada wyzwaniem. 

Jeżeli nie wiesz, jak dobrać poszetkę, to pamiętaj, że najpopularniejszą zasadą jest wybór pod kolor krawata. Należy pamiętać jednak o tym, że zarówno poszetka, jak i krawat powinny tworzyć związek, jednak nie powinny być wykonane z tego samego materiału. Kluczem do sukcesu jest więc połączenie kolorystyczne lub niemal identyczny wzór. W przypadku, gdy krawat jest czerwony, to kolorem dominującym na poszetce również powinna być czerwień. Ponadto należy pamiętać o tym, że:

  • opcja ta doskonale sprawdzi się w przypadku klasycznych stylizacji z garniturem w roli głównej, 
  • to perfekcyjna propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z akcesoriami tego typu. 

Poszetka, czyli wisienka na torcie

Niezwykle ważne jest również odpowiednie złożenie poszetki. Lniana poszetka w nieco bardziej eleganckiej stylizacji np. z garniturem ślubnym powinna wystawać około 1 centymetr ponad krawędź kieszeni. Pisaliśmy o tym w artykule jak wybrać idealny garnitur ślubny. Inną możliwością jest takie ułożenie poszetki, aby tworzyła zygzakowaty wzór. Z kolei miękkie poszetki można z powodzeniem układać w miękkie i luźne formy. W tym przypadku wiele zależy od oczekiwań i upodobań, co do efektu. Daj się ponieść wyobraźni i pod żadnym pozorem nie bój się eksperymentów! Stylizacja garniturowe z poszetką dają ogrom możliwości, a najważniejsze by dać upust swojej wyobraźni. O ile oczywiście okazja nie wymaga przestrzegania ściśle określonych reguł modowych.