jak odetkać ucho
Artykuł

Jak odetkać ucho?

Problem zatkanego ucha dotknął prawdopodobnie każdego z nas. W związku z tym, że jest to dość uciążliwe uczucie, może przyczynić się nawet do problemów związanych z wykonywaniem podstawowych, codziennych czynności. W momencie, gdy dolegliwości utrzymują się przez 3-4 dni zalecana jest wizyta u specjalisty. W związku z tym, że stan ten może być wywołany przez wiele przyczyn, samodzielne znalezienie przyczyny i rozwiązanie problemu może być o wiele trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jak odetkać ucho?

Problem zatkanego ucha

Zastanawiasz się jak odetkać ucho? W zależności od przyczyn pozbywanie się uczucia zatkanego ucha będzie wyglądać inaczej. Jednym z najczęstszych powodów jest nadmiar woskowiny, który doprowadza do powstania czopów. Niejednokrotnie zdarza się również, że przybierze na tyle dużych rozmiarów, że usunięcie będzie możliwe tylko przy pomocy specjalistycznego płynu rozmiękczającego. Zatkane w ten sposób uszy skutecznie uniemożliwiają poprawne słyszenie. Od jakiegoś czasu obserwujesz pogorszenie słuchu? Najwyższa pora, aby umówić się na darmowe badanie słuchu w gabinetach Geers. Specjaliści rozwieją również wszelkie wątpliwości i obawy. Na stronie internetowej geers.pl dostępny jest także 3-minutowy test słuchu online, który może okazać się niezwykle pomocny w pierwszej ocenie sprawności własnego słuchu.

Kolejną równie częstą przyczyną, na którą nie mamy wpływu, są zmiany ciśnienia. W momencie, gdy do ucha dostanie się zbyt duża ilość powietrza, dochodzi do ucisku na tzw. trąbkę Eustachiusza i jej zwężenia. Wówczas powstaje zator. Zwykle do sytuacji tych dochodzi np. podczas lotu samolotem czy wjazdu samochodem do górskiej miejscowości.
Niejednokrotnie zdarza się, że przyczyną zatkanego ucha może być, przedostanie się do środka ciała obcego. U osób dorosłych może to być np. skrawek wacika lub patyczka do czyszczenia, a u dzieci mogą to być niewielkich rozmiarów zabawki. Więcej informacji na temat zatkanego ucha znajdziesz w naszym poprzednim artykule.