kamienie na polu
Artykuł

Jakie kamienie można znaleźć na polu i dlaczego najlepiej… się ich pozbyć?

Osoby nie związane z rolnictwem mogą być tym zdziwione, jednak to fakt! Kamienie na polu nie są mile widziane przez gospodarzy! Dlaczego? Czy wszystkie kamienie powinny być jednakowo potraktowane? Czy należy ich wszystkich, bez wyjątku się pozbyć? Jakie kamienie można znaleźć na polu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie w treści tego artykułu. Zachęcamy do lektury.


Jakie kamienie można znaleźć na polu?


Wiele osób często zastanawia się nad dwiema kwestiami: skąd biorą się kamienie oraz jakie kamienie można znaleźć na polu. Spieszymy z odpowiedzią. Kamienie naturalne powstały na przestrzeni wielu epok geologicznych w wyniku działania różnych czynników, a przede wszystkim temperatury i ciśnienia. Jakie kamienie można znaleźć na polu? Głównie łupki, wapienie, piaskowce, bazalty.

Czy zbieranie kamieni to syzyfowa praca?


Kamienie na polu to zwyczajny widok dla gospodarzy. Mimo, że rok w rok, większość z nich oczyszcza swoje pole z kamieni, to wkrótce pojawiają się nowe. Czy zbieranie kamieni to zatem syzyfowa praca? Absolutnie nie. Nie da się ukryć, że jest to na pewno czynność żmudna, uciążliwa, a przede wszystkim, powtarzająca się. Jednak nie można powiedzieć, że zbieranie kamieni jest bez sensu, bezowocne czy określić to mianem syzyfowej pracy. Niegdyś chodziło głownie o to, by uprawy były większe oraz by koń się nie potykał o kamienie. Dziś powodów do zbierania kamieni z pola jest jeszcze więcej.

Dlaczego zbieranie kamieni z pola się opłaca?


Kontynuując temat, zbieranie kamieni z pola na pewno nie jest proste. Szczególnie, jeśli nie mamy automatycznego zbieracza do kamieni. Ręczne zbieranie kamieni wymaga siły i energii. Ale się opłaca. Co zyskuje gospodarz, który dba o regularne oczyszczanie pola z kamieni?

  • mniej zniszczeń w maszynach, powstałych wskutek uderzania części urządzeń w kamienie na polach;
  • większe, bujniejsze plony;
  • więcej czasu, który należało poświęcić na ręczne zbieranie kamieni z pola;
  • oszczędności, wynikające ze zniwelowania konieczności zatrudnienia osób do zbierania kamieni.

Zbieracz do kamieni, który jest najskuteczniejszy?


W dzisiejszych czasach problem kamieni na polu na szczęście został rozwiązany. Nie trzeba już ręcznie wykonywać tej ciężkiej, żmudnej czynności. Na rynku pojawiła się bowiem niezwykła maszyna do zbierania kamieni Husarya. To flagowy projekt firmy Usarya, który powstał z myślą o pomocy rolnikom. Usarya to genialna fuzja precyzji działania, efektywności, wydajności i skuteczności. Zbieracz do kamieni Usarya dokładnie oczyszcza zakamienione pole, a zebrane kamienie trafiają do bębna, gdzie są oczyszczane. W takiej formie nadają się do sprzedaży. Osoby, które korzystają ze zbieracza do kamieni Usarya mogą zatem zarobić na kamieniach! Są one niezbędne chociażby w branży budowlanej.