Artykuł

Zdrowa dieta – czyli jaka?

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że, aby móc cieszyć się pełnią zdrowia należy przede wszystkim warto zadbać o siebie od wewnątrz. Wręcz idealnym sposobem będzie wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych. Zależy Ci na wielkich zmianach w Nowym Roku? Zacznij już od listopada. Co warto jeść, aby mieć pewność, że przez cały rok będziemy czuć się lepiej, niż kiedykolwiek? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Sprawdź swoje BMI

BMI – to Body Mass Index – skuteczną miarą zdrowia jest pomiar mas skórnych, który najlepiej oddaje jak dobrze się odżywiamy, a także jak prezentuje się nasza aktywność fizyczna.  BMI pozwala na oszacowanie, czy jesteśmy zdrowi, czy zagrożeni otyłością. Warto sprawdzić swoje indywidualne BMI. Rozpoczynając przygodę z nową dietą, warto wziąć pod uwagę wynik wskazujący na naszą sylwetkę i to, jaka dieta okaże się najlepszym wyborem.

Zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie to klucz do każdego dobrze rozpoczynającego się roku. Najlepszym sposobem, aby przygotować organizm do wymagającej pracy jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Warzywa i owoce są nie tylko smaczne, ale także bogate w witaminy i składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Poprawisz sobie nastrój, zapewnisz więcej energii oraz zapobiegniesz zaparciom – w Nowym Roku warto zainwestować w zdrowe odżywianie!

Zmień swoje nawyki żywieniowe

 Zmiana nawyków żywieniowych może sprawić odrobinę trudu – to jednak jedyny sposób, aby czuć się na 100% zdrowo i komfortowo. Najważniejsze jest, aby wprowadzić świadomie zwiększoną ilość spożywanych warzyw i owoców. Zmień swoje nawyki żywieniowe, zamień tłuste potrawy na sałatkę, klasyczne kanapki na kanapki z warzywami, aby już 1 stycznia móc śmiało powiedzieć, że jesteś na dobrej drodze!

 Dieta warzywno-owocowa

Dieta warzywno-owocowa to dieta roślinna, która nie wymaga odpowiedniego przygotowania. Jest zdecydowanie najzdrowszą dietą, która zawiera wszystkie niezbędne składniki, dbając kompleksowo o nasze zdrowie. Dieta ta będzie najlepszym sposobem na wdrożenie zdrowego odżywiania i podnoszenia swoich kompetencji odżywczych!

Dieta białkowa

Dieta białkowa to dieta bezwarunkowa, w której białko jest głównym źródłem energii. Jest bardzo trudną dietą, którą nie warto rozpoczynać bez odpowiedniego przygotowania. Jeśli zdecydujesz się na tę dietę, tmusisz być świadomy wszystkich skutków ubocznych, które mogą wystąpić. Dieta paleo to dieta, która została wymyślona wiele lat temu. Czasami nazywana jest również dietą kontrolowaną, ponieważ jest to sposób żywienia, która jest dostosowany do jednego, ale skutecznego źródła energii.