catering dietetyczny łódź
Artykuł

Czy catering dietetyczny jest odpowiedni dla seniorów?

W Polsce panuje przekonanie, że dieta pudełkowa jest odpowiednia głównie dla osób młodych i dobrze zarabiających. Na rynku dostępnych jest jednak coraz większa ilość firm cateringowych kierujących swoją ofertę do różnych grup klientów. Osoby starsze mogą mieć wątpliwości, czy catering dietetyczny Łódź jest zdrowy i nie zaburzy funkcjonowania ich organizmu. Seniorzy mają wieloletnie przyzwyczajenia, które w wielu przypadkach niełatwo zmienić. Nie stanowi to jednak problemu, jeśli przygotowywaniem menu zajmie się fachowa firma cateringowa.

Jadłospis dostosowany do potrzeb

Jedzenie pudełkowe jest przygotowywane we współpracy z profesjonalnymi dietetykami. W związku z tym zawiera wysokiej jakości składniki, które oddziałują wyłącznie pozytywnie na ludzki organizm. Dotyczy to osób każdej płci, w każdym wieku i prowadzących różny tryb życia. Catering dietetyczny Łódź to kompleksowa usługa zawierająca do 5 posiłków dziennie zawierających określoną ilość kalorii. Podczas przygotowania potraw bardzo często wykorzystywane są lokalne produkty, które są trudno dostępne w sklepach ogólnospożywczych. Wybierać można różne warianty menu, między innymi, dostosowane do osób cierpiących na schorzenia układu pokarmowego, alergie lub cukrzycę. W związku z tym nie ma żadnych przeciwwskazań, aby z diety pudełkowej korzystali seniorzy, niezależnie od stanu zdrowia.

Specjalne menu dla seniorów

Nie można jednak zapominać, że metabolizm zwalnia wraz z wiekiem. Procesy zachodzące w komórkach zmieniają się i dzienne zapotrzebowanie kaloryczne jest mniejsze u osób starszych niż aktywnych zawodowo. Z tego względu należy przyjmować mniejszą ilość kalorii na co dzień. Nie oznacza to, że nie należy uwzględniać odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych. Wręcz przeciwnie, jest to coraz bardziej istotne. Dlatego catering dietetyczny pozwala na swobodne dobieranie posiłków o zmniejszonej kaloryczności, jak również pozbawionych niektórych składników.

Działania prozdrowotne

Potrawy przygotowywane przez catering dietetyczny Łódź pokrywają niedobory składników odżywczych i stymulują organizm do działania. Jadłospis zawiera małą ilość przetworzonych składników. Można znaleźć w nim owoce, warzywa, ryby, chude mięso i ciemne pieczywo. Pomaga to obniżać poziomu cholesterolu i ryzyko wystąpienia chorób serca oraz miażdżycy. Dania są gotowe do spożycia natychmiast po dostarczeniu i często nie wymagają żadnej obróbki termicznej. Dieta pudełkowa dla seniorów jest lekkostrawna i wpływa na dobre samopoczucie każdego dnia. Firma cateringowa dba o różnorodność, co zachęca do poznawania nowych smaków. Catering dietetyczny Łódź może być prawdziwą niespodzianką dla seniorów przyzwyczajonych do tradycyjnych form żywienia.