Artykuł

Wszystko, co trzeba wiedzieć o diecie ketogenicznej

Keto oznacza „kiszone” lub „kwas”. Oba te określenia mają związek z podejściem, którego wyznawcy redukują spożycie węglowodanów. Dieta ketogeniczna jest to odpowiednik diety Atkinsa z dodatkiem kwasu omeprazolowego, na którą składają się produkty naturalne i niskotłuszczowe. Obejmuje ona takie produkty jak: miód, czy pewne rodzaje warzyw. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Czy waga początkowa ma znaczenie?

Waga to jedna z tych kwestii, która w przypadku wielu osób decyduje o chęci wprowadzenia zmian żywieniowych. Jeśli jesteś osobą otyłą i chcesz schudnąć? Masz prawo odczuć wiele przeciwności i słabości – zwłaszcza na początku drogi. Czasami to może być prawdziwa walka! W dużej mierze jest to sprawą nawyków żywieniowych. Nadmierna waga w zdecydowanej większości przypadków wiąże się ze spożywaniem zbyt dużej ilości tłuszczu, a zbyt mało białka i węglowodanów. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, a nadal odżywiasz się tak samo, jak dotychczas, możesz nabawić się choroby serca związanej z nadciśnieniem tętniczym.

Jeśli nadal nie masz żadnego problemu zdrowotnego, ale chcesz się wreszcie pozbyć nadmiaru kilogramów, spróbuj wprowadzić dietę, która nie będzie katorgą. W efekcie będziesz lepiej wyglądać, a co za tym idzie – będziesz czuć się wspaniale. Wpłyń realnie na jakość swojego życia!

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest odpowiednikiem diety Atkinsa z dodatkiem kwasu omeprazolowego. Warto pamiętać, że jest to dieta niskotłuszczowa, która wyklucza węglowodany. Jeśli jesteś na diecie ketogenicznej, z pewnością zauważysz zgubione kilogramy, ale również że poczujesz się zdecydowanie lepiej. Ponadto ograniczenie węglowodanów sprawi, że zapomnisz o nadmiernej ilości cholesterolu i wszystkich innych chorobach związanych z nadwagą.

Jak działa dieta ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna jest dietą, w której prawie wszystkie potrawy są bardzo mocno zredukowane – niskotłuszczowe lub niskowęglowodanowe. Do tej pory wydawało Ci się, że węglowodany są najlepszym źródłem węgla i głównym źródłem energii dla ludzi? Przekonaj się, jak to wygląda w rzeczywistości.

Konsekwencje diety ketogenicznej

Konsekwencje wprowadzenia diety ketogenicznej są dobrymi konsekwencjami, jeśli chodzi o zdrowie. Jeśli zaczniesz jeść wylącznie produkty organiczne, zauważysz, że znacznie poprawisz swoją wydajność i wyniki w pracy. Jeśli podejmiesz dietę ketogeniczną, zauważysz, że twoje ciało stanie się zdrowsze i piękniejsze!.