Artykuł

Ćwiczenia na nogi w domu

Która z nas nie marzy o pięknych, długich, szczupłych nogach, w dodatku apetycznie umięśnionych. O ile ich długość i budowa niejako zapisana jest w genach, tak już szczupłość nóg, ich gibkość i stopień umięśnienia możemy zmieniać i kontrolować.

Nie każda kobieta i mężczyzna lubią chodzić na siłownię lub fitness

Mogą oni jednak ćwiczyć w domu, w czym pomogą różnorodne domowe sprzęty, chociaż najczęściej potrzebne jest tylko krzesło i wygodny strój.

Jeśli ktoś podchodzi do ćwiczeń bardziej ambitnie może pokusić się o zakup obciążeń, które na rzepy przyczepiane są do kostek, aby ćwiczenie było wydajniejsze.

Warto również zacząć biegać lub jeździć na rowerze w okresie letnim, a oprócz tego ćwiczyć mięśnie w domu

Prostym ale bardzo skutecznym ćwiczeniem są przysiady. Jednak aby były efektywne muszą być one prawidłowo wykonane, bowiem łatwo jedynie przeciążać stawy, a nie ćwiczyć nogi. Jest to jednak świetne ćwiczenie na uda, a efekt widoczny jest bardzo szybko.

Warto również robić popularne nożyce, kiedy leżymy na plecach. Polegają one na podniesieniu w pozycji leżącej całych nóg i wymachy w poziomie, przez co ćwiczymy nie tylko mięśnie ud, ale również świetnie modelujemy brzuch.

Dobrym ćwiczeniem w tej samej pozycji co nożyce jest również tradycyjny rowerek. Nie tylko kształtuje on dodatkowo brzuch, ale przede wszystkim modeluje całe nogi, zarówno uda jak i łydki i okolice kostek, które tradycyjnymi ćwiczeniami bardzo trudno wyćwiczyć.