Najbardziej płatne zawody
Czy studia są gwarancją na zdobycie intratnego stanowiska? Jaki kierunek studiowania zapewni w przyszłości godziwe zarobki? Na te pytania próbują odpowiedzieć kolejne pokolenia młodych stojących u progu dorosłości.
Pokochać własną pracę
Szczęśliwcy ci, którzy potrafią połączyć pracę z pasją. Robią, co lubią i na dodatek dobrze im za to płacą. Inni muszą, albo polubić swój zawód, albo rozglądnąć się za czymś korzystniejszym dla siebie. W jakie zawody celować, by na koncie bankowym pomroczność debetu zamieniła się w jasność funduszy z kilkoma zerami?
Na zarobki nie narzekają osoby na wysokich stanowiskach, bez względu na branżę. Dyrektorzy, prezesi, członkowie zarządu po latach awansów mogą zasiąść na laurach. Póki jednak do tego miejsca dotarli, ciężko pracowali na podrzędnych stanowiskach.
A my chcemy tuż po obronieniu dyplomu zarabiać krocie.
Na dobre zarobki nie narzekają specjaliści w swoich dziedzinach
Nie ma tu reguły, poza jedyną – cokolwiek robisz, rób to doskonale. Informatycy, lekarze, prawnicy, menadżerowie, finansiści – to są ciągle zawody na topie finansowym. Świetnie zarabia się w branży reklamowej i w mediach. Poszukiwani są lingwiści. Znajomość kilku języków obcych otwiera furtki do wielu intratnych propozycji pracy nie tylko w kraju.
Jeśli brak nam wykształcenia wyższego kokosy w portfelu zależą od naszych umiejętności, sprytu i intuicji. Bill Gates również nie skończył studiów, a jego konto wielu przyprawia o zawrót głowy.
Anna Sobczak, mistrzyni szachów i autorka bestsellerowej powieści inspirowanej moimi podróżami po Azji. Doktorantka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie badam wpływ muzyki na ludzkie emocje. W weekendy jestem wolontariuszką w schronisku dla zwierząt, gdzie uczę się cierpliwości i empatii. Moja pasja do tanca flamenco doprowadziła mnie do Hiszpanii, gdzie zdobyłam tytuł mistrza regionalnego. W życiu kieruję się zasadą, że każde doświadczenie jest lekcją, która kształtuje naszą duszę.