Artykuł

Jak odmienić wygląd przedmiotów codziennego użytku?

Personalizowane etykiety

Ich zaletą jest możliwość szybkiego przyklejenia niemalże na każdą powierzchnię. Naklejek na puszki używają zarówno duże przedsiębiorstwa spożywcze, jak i osoby prywatne. Ci pierwsi zamawiają wysokiej jakości etykiety samoprzylepne, poddawane wcześniej wielu zabiegom upiększającym, takim jak np. cold stamping. Z kolei osoby prywatne często samodzielnie drukują etykiety, które nierzadko też samodzielnie projektują. Niemniej jednak zarówno jedni, jak i drudzy korzystają z usług drukarni cyfrowych, które umożliwiają wydruki dużych i małych nakładów etykiet. Personalizowane etykiety są więc nie tylko proste i niedrogie w produkcji, ale i estetyczne. Wystarczy na zwykły, bezbarwny pojemnik na kawę przykleić ładną etykietę. Momentalnie odmieni się jego wygląd, a nawet i wnętrze pomieszczenia. Jeżeli chcemy, aby nasz dom, biuro czy inna przestrzeń, w której przebywamy na co dzień, była jeszcze bardziej „nasza” zamówmy własne etykiety i przyklejmy je np. na.:

  • na pudełko na zabawki;
  • skrzynkę z narzędziami;
  • pojemnik na przyprawy

Sama obecność etykiet sprawia, że wokół jest jakby mniej chaotycznie, gdyż wszystko ma swoją nazwę. To ciekawa forma zabawy, gdy wprowadzamy się do nowego domu lub mieszkania. Pamiętajmy, że koszt wydruku takich naklejek jest na każdą kieszeń.

Zaletą personalizowanych etykiet produkowanych przez drukarnie cyfrowe jest wysoka jakość materiału. Drukując etykiety w domu na tanim papierze, nigdy nie uzyskamy takiego efektu.

Użyj odpadów

Kto powiedział, że stare przedmioty nadają się wyłącznie do wyrzucenia na śmietnik? Istnieją miłośnicy renowacji np. starych mebli, którzy za pomocą podstawowych narzędzi, takich jak farba, pędzel i skrobaczka do ścian potrafią odrestaurować i nadać nowe życie starym meblom. Tym sposobem można np. przerobić starą drabinę na wieszak na ręczniki, a ze szpuli po kablach przemysłowych zrobimy… stolik. Odpady można wykorzystywać na przeróżne sposoby. Ciekawym sposobem na produkcję domowych przyborników jest odcięcie połowy puszki farby w sprayu, pomalowanie jej na nowo i przyklejenie własnej etykiety. To także pomysł na oryginalny prezent.