Artykuł

Jak ćwiczyć żeby szybko schudnąć.

Programów ćwiczeń odchudzających jest bardzo, bardzo dużo. Często są dołączane do czasopism kobiecych płyty z ćwiczeniami i dietami odchudzającymi. Swoje tajemnice pięknej figury zdradzają czasami modelki i gwiazdy kina. Warto podsłuchać i co nieco przenieść na swój rodzimy ogródek.

W sumie każda aktywność fizyczna przyśpiesza metabolizm i powoduje zmniejszenie masy ciała

W połączeniu z odpowiednią dietą efekty są szybciej widoczne. Najważniejsze by wytrwać w postanowieniu i zmienić tryb życia na bardziej ruchliwy.

Nadwaga nie znosi ruchu, wysiłku i potu

Musisz nastawić swoją psychikę na zwycięstwo. Wyobrazić sobie siebie szczupłą i atrakcyjną osobą.

Ćwiczenia w domu wykonuj metodycznie i bez pośpiechu

Poczuj jak pracują twoje mięśnie, jak napina się ciało. Przysiady, skłony, wykroki nóg doskonale modelują pupę, uda i biodra. Włącz muzykę i rozruszaj biodra kręcąc „młynka” raz w lewo, raz w prawo.

Nie zapominaj o górnych partiach ciała

Biust kobiet to newralgiczne miejsce, gdzie tłuszczyk nie tylko lubi się odkładać, ale powoduje że biust staje się obwisły. Pomogą ćwiczenia z lekkim obciążeniem – choćby plastikowe butelki napełnione wodą. Wyciągnij przed siebie butelki, przenieś ramiona w bok, a później powoli nad głowę.

Ćwiczenia najlepiej wykonywać rano, przed pierwszym posiłkiem

Na tę, akurat porę dnia wskazywała śliczna modelka Claudia Schiffer, która również wydała swój program ćwiczeń modelująco-ujędrniających na płycie CD. Poranne ćwiczenia przyśpieszą przemianę materii na cały dzień.