Artykuł

Jak się odchudzać

Marzy ci się szczupła i zgrabna sylwetka. Wypróbowałaś już setki sposobów tylko po to, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nie załamuj się, nasz artykuł pokaże ci jak się odchudzać.

Racjonalne żywienie

Przede wszystkim postaw na zmianę swoich nawyków żywieniowych. Prawidłowe odchudzanie to proces długotrwały, diety cud przynoszą efekty, ale na krótką metę.

Jedz małe porcje

Zacznij od podzielenia swoich posiłków na małe porcje, znaczniej lepiej jest jeść 5 małych posiłków niż 3 duże, nasz organizm może mieć wówczas problem z ich trawieniem. Nie łącz tłuszczy z węglowodanami. Twój posiłek powinien więc wyglądać: białko + węglowodany +warzywa lub tłuszcze + białko + warzywa. Pamiętaj, aby twój ostatni posiłek zjeść co najmniej 3 godziny przed snem. Pamiętaj o warzywach, zawierają dużo błonnika, który zapycha żołądek i ułatwia proces trawienia. Sięgaj po owoce, szczególnie wtedy, gdy masz ochotę na coś słodkiego.

Licz kalorie

Jeśli chcesz zdrowo chudnąć powinnaś dostarczać dziennie o 700 kalorii mniej niż wynosi twoje dzienne zapotrzebowanie. Jeśli będziesz uprawiała sport minimum 3 razy w tygodniu, do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jednoczesnego pozbywania się kilogramów, będziesz potrzebowała około 1500 kalorii.

Ćwiczenia aerobowe

Jeśli chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów postaw na ćwiczenia aerobowe. Pływaj, biegaj, tańcz, chodź na aerobik, minimum 3 razy w tygodniu. Po pewnym czasie ruch nie będzie dla ciebie przykrym obowiązkiem, a stanie się przyjemnością.