Artykuł

Ćwiczenia na triceps w domu

Triceps jest czasami zaniedbywany, ponieważ jego wygląd po umięśnieniu nie jest tak spektakularny jak bicepsa. Należy o nim jednak pamiętać przy ogólnym treningu siłowym, ponieważ zaniedbany może się przyczynić do złego wyglądu ramienia, a biceps wtedy nie pomoże.

Triceps ćwiczą mężczyźni, jednak jest on równie ważny dla kobiet.

Wyćwiczony zapobiega bowiem obwisłym ramionom, co dotyka kobiety w różnym wieku. Szczególnie narażone są na to kobiety, które niedawno zgubiły wagę i zostaje im efekt tzw. „motylka” czyli wiszącej pod ramieniem fałdy.

Ćwiczenia na triceps

Zawsze pomocne są hantle. Nie ćwiczymy jednak nimi jak przy trenowaniu bicepsa, ale trzymając ręce za głową, powoli podnosimy nad głowę, prostując ramiona. Można to robić dwoma rękoma jednocześnie, ale można również każdą rękę ćwiczyć osobno.

Ćwiczenie jest wykonywane odpowiednio, jeśli czujemy ból w tylnej części ramienia, nie natomiast w nadgarstkach i przedramionach lub plecach. Należy je wykonywać powoli, czując opór mięśni. Ćwiczenie wykonujemy w kilku seriach po kilkanaście razy, z obciążeniem dostosowanym do własnych możliwości. Innym z ćwiczeń jest ćwiczenie wykonywane na podłodze lub przy użyciu ciężkiego krzesła.

W każdym przypadku siadamy, ręce opierając z tyłu na podłodze lub krześle stojącym za nami. Powoli podnosimy się lub opuszczamy, czując podobny opór jak przy poprzednim ćwiczeniu. Podobnie jak w poprzednim należy wykonywać je w seriach i najlepiej regularnie.