Artykuł

Ćwiczenia na klatkę i biceps

Trening na siłowni powinien być dostosowany do danej osoby, nigdy ogólny. Kobiety, które decydują się na ćwiczenie na siłowni, powinny na początku skorzystać z porady doświadczonego trenera, który analizując ich masę ciała i stopień zaawansowania treningu dobierze odpowiedni dla każdej z nich.

Ćwiczeniom na siłowni powinna towarzyszyć również określona dieta

Pozwoli ona na efektywniejsze zbijanie tłuszczu i budowanie mięśni. Taką pomoc dietetyczną również nierzadko można uzyskać od trenera personalnego na siłowni, co pozwala na bardziej kompleksowe ćwiczenie i szybsze efekty. Najważniejsza w ćwiczeniach jest jednak nie dieta i rodzaj ćwiczeń a systematyczność, która pozwala na uzyskanie najlepszych efektów.

Aby skutecznie ćwiczyć i odczuwać tego efekty należy przede wszystkim ćwiczyć konsekwentnie

Jest to trudne, ponieważ trzeba przejść czas zakwasów i innych dolegliwości, kiedy niewyćwiczone mięśnie buntują się przeciwko ruchowi. Jednak jeśli przejdziemy ten początkowy, trudny okres ćwiczeń, będzie już coraz łatwiej.

Najlepiej skonsultować się z trenerem, który pracuje na każdej siłowni

Dobierze on odpowiedni zestaw ćwiczeń do naszej sylwetki i organizmu, w oparciu o naszą wagę i predyspozycje. Każdy bowiem ma inny organizm.

Nie każda kobieta i mężczyzna lubią chodzić na siłownię lub fitness. Mogą oni jednak ćwiczyć w domu, w czym pomogą różnorodne domowe sprzęty, chociaż najczęściej potrzebne jest tylko krzesło i wygodny strój. Jeśli ktoś podchodzi do ćwiczeń bardziej ambitnie może pokusić się o zakup obciążeń, które na rzepy przyczepiane są do kostek, aby ćwiczenie było wydajniejsze. Warto również zacząć biegać lub jeździć na rowerze w okresie letnim, a oprócz tego ćwiczyć mięśnie w domu.

Ćwiczenie jest wykonywane odpowiednio, jeśli czujemy ból w przedniej części ramienia, nie natomiast w nadgarstkach i przedramionach lub plecach.

Należy je wykonywać powoli, czując opór mięśni. Ćwiczenie wykonujemy w kilku seriach po kilkanaście razy, z obciążeniem dostosowanym do własnych możliwości.

Zawsze pomocne są hantle

Nie ćwiczymy jednak nimi jak przy trenowaniu bicepsa, ale trzymając ręce za głową, powoli podnosimy nad głowę, prostując ramiona. Można to robić dwoma rękoma jednocześnie, ale można również każdą rękę ćwiczyć osobno.

Należy pamiętać, że każdej z nas przyświecają inne cele podczas treningu i każda wygląda inaczej. Dla jednej celem będzie wyrzeźbienie nóg, dla innej, pozbycie się oponki i boczków, dla kolejnej piękne ramiona.