Artykuł

Ból zęba w ciąży

Ból zęba jest chyba jednym z najgorszych rodzajów bólu. Zazwyczaj rozwiązanie jest jedno: wizyta u dentysty lub faszerowanie się tabletkami przeciwbólowymi. Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy ból zęba dotknie kobiet w ciąży. Tutaj, sprawdzą się nieinwazyjne metody radzenia z bólem. Jakie? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Po pierwsze stosuj okłady

Na policzek, w miejscu najbardziej odczuwanego bólu, zrób zimny okład lub włóż do jamy ustnej kostkę lodu. Jeśli to nie pomoże, do bolącego miejsca przyłóż nasączony jodyną lub olejkiem goździkowym wacik. Jeżeli to nie pomoże spróbuj także włożyć do zęba zasuszony goździk lub wsypać do dziurki w zębie szczyptę soli, zabijesz w ten sposób bakterie i grzyby.

Starym, babcinym sposobem na pozbycie się bólu zęba jest sporządzenie płukanek ziołowych. Zalej wrzątkiem dwie torebki szałwii lub rumianku. Takim roztworem płucz jamę ustną co kilka godzin.

Możesz także spróbować położyć na bolący ząb tabletkę aspiryny. Tabletkę trzeba tak długo trzymać w ustach (oczywiście nie można przełykać wtedy śliny), aż do momentu całkowitego rozpuszczenia się jej w ustach. Całość potrwa około 15 minut.

Obowiązkowa wizyta u dentysty!

Domowe sposoby radzenia sobie z bólem zęba przynoszą efekty, ale tylko na krótką metę. Aby całkowicie zlikwidować ból zęba, należy zlikwidować jego przyczynę. Niezbędna do tego jest wizyta w gabinecie stomatologicznym. Zaufany stomatolog na pewno poradzi sobie z bólem bez metod inwazyjnych.