kije golfowe
Artykuł

Kije do golfa – czym kierować się przy wyborze?

Kije golfowe to jedne z tych elementów, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie grę w golfa. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że ta dyscyplina sportowa w ostatnim czasie zyskała na olbrzymiej popularności, a swoich sił próbują osoby w różnym wieku. Aby móc cieszyć się pełnym komfortem i wygodą w trakcie rozgrywek, oprócz umiejętności, które zdobywane są z upływem czasu, niezwykle ważny jest również dobrej jakości sprzęt. Ten z powodzeniem znaleźć można na stronie internetowej, gdzie oprócz wyżej wspomnianych kijów czy piłeczek do golfa znaleźć można niepowtarzalną odzież i akcesoria.

Kilka słów o kijach golfowych

Zastanawiasz się, jak znaleźć sobie hobby? Jedną z oryginalnych i nietypowych możliwości jest właśnie golf. Jakie kije golfowe wybrać? Kompletując zestaw kijów do golfa, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich długość, grubość gripu, a także to, jak twardy jest szaft. To oczywiście nie wszystkie parametry, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. W przypadku ustalenia właściwej wielkości gripu zaleca się stosowanie zasady na tzw. dwa środkowe palce. Jeśli grip jest za duży, czubki palców nie dotykają dłoni. Za mały grip sprawia, że czubki palców zaczynają wbijać się w dłoń. O odpowiedniej grubości mówimy wówczas, gdy czubki palców delikatnie dotykają dłoni.

Mimo że wielu pasjonatów na początku swojej golfowej przygody zupełnie o tym zapomina, to niezwykle ważne są również warunki fizyczne. Jest to kluczowe przy wyborze wagi i twardości szaftów. Dzięki temu sprzęt będzie w stanie znacznie przyspieszyć postępy i golfowy progres, a gra stanie się znacznie przyjemniejsza! Najlżejsze szafty na rynku to oczywiście te wykonane ze stali, których waga zaczyna się już od 68 gram. Pomimo tego, że te kije do golfa są niezwykle lekkie, to wyróżniają się imponującą odpornością na uszkodzenia, a także korzystną ceną. Kolejnym aspektem, któremu warto przyjrzeć się przy doborze kijów golfowych, jest prędkość główki kija. W tej kwestii należy pamiętać o przyjętej zasadzie, która brzmi: im większa prędkość główki kija, tym sztywniejszy powinien być szaft.