Artykuł

Czym jest dieta kopenhadzka?

Dieta kopenhadzka to tradycyjny sposób żywienia, który wywodzi się z badań nad jadłowstęptem psychicznym z ang. anorexia nervosa, czyli powszechnym zaburzeniem psychicznym, w którym ciało jest wyjątkowo niedoceniane. Ogólnie przyjęło się, że osoba z anorexia nervosa nie jest w stanie myśleć racjonalnie i nalezy ją nieustannie inspirować do zdrowego odżywiania. Naukowcy ustalili na podstawie tego procesu wspólną metodę leczenia anorexia nervosa. Ta kopenhadzka metoda zawiera proste zasady, które pomagają schudnąć i utrzymać wagę bez szkody dla organizmu. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj więcej!

Wprowadź pewne zmiany w swoim życiu

Jeszcze do niedawna rzeczywiście wydawało się, że klasyczne formy odchudzania z pewnością zostaną zastąpione przez zdrowe odchudzanie. Całe szczeście dziś te dwie formy zaczęły się ze sobą przeplatać i tworzyć spójną całość. Wkrótce, odchudzanie zacznie być postrzegane jako proces, w którym przeprowadzamy pewne i namacalne zmiany w naszym życiu.

Zacznij od zdrowego odżywiania

Aby uzyskać najlepsze efekty płynące z odchudzania, należy wybierać odżwycze i pełnowartościowe produkty. Jedz więcej warzyw i owoców, które są bogate w witaminy, minerały, i inne substancje cenne dla zdrowia. Jeśli wolisz zupę czy kaszę, zastosuj świeże zioła. Rezygnuj z cukrów i wszelkich potraw smażonych.

Połącz dietę ze sportem

Wybieraj pomiędzy trzema rodzajami ruchu i sprawdź, który jest najlepszy dla ciebie. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, ruch na świeżym powietrzu jest najlepszym wyborem. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, wybieraj siłownię. Jeśli jednak masz zbyt mało czasu do wszystkiego, wybieraj jogging lub spacery.

Przejdź na dietę warzywno-owocową i wegetariańską

Zadbaj o urozmaicenie w swojej diety, aby jednocześnie wzmocnić odporność. Tutaj doskonale spradzi się dieta warzywno-owocowa, która jest bogata w witaminy, minerały, i antyoksydanty konieczne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Jeśli chcesz, aby dieta była dostosowana do ciała, należy wybrać dietę o zróżnicowanych i bogatych składnikach. Pamiętaj, aby posiłki były zrównoważone i zawierały takie składniki, jak białka, cukry, węglowodany, wapń, żelazo, i magnez.

Sumarycznie – jak przejść na dietę kopenhadzką?

Jeśli chcesz przejść na kopenhadzką dietę, to pamiętaj o starannym planowaniu swoich posiłków. Sprawdź, gdzie możesz dostać skoncentrowany sok grejpfrutowy. Wypij go w ciągu dnia i ciesz się w niewiarygodnych efektów!