Regulacja brwi
Artykuł

Brwi jak z salonu – jak dbać o brwi bez wychodzenia z domu?

Odpowiedzi na pytanie o to, jak dbać o brwi w domu poszukują przede wszystkim kobiety, które chciałyby na każdym kroku zachwycać pięknym wyglądem. Jednak zdarza się, że praktycznych porad poszukują także mężczyźni, którzy dostrzegli u siebie coraz więcej wypadających włosków lub mocne przerzedzenie, które w dużej mierze wpływa na ich samopoczucie i poczucie własnej wartości. O ile w wielu przypadkach nieocenione okażą się oczywiście odpowiednio dobrane kosmetyki do brwi, tak ogromną moc sprawczą będzie miało również to, jak dobrze wyregulować brwi. Ostatnim, ale tym razem najważniejszym krokiem, jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki której brwi będą mocne, lśniące, a Ty raz na zawsze zapomnisz o niesfornych i trudnych do ułożenia kosmykach. Wszystkie niezbędne informacje na temat tego, jak dbać o brwi znajdziesz w poniższym artykule! 

Jak dbać o brwi w domu? To naprawdę proste! 

Ze stwierdzeniem mówiącym, że sklepowe półki wprost pękają szwach od nadmiaru różnorodnych kosmetyków do brwi – trudno jest się nie zgodzić. Odwiedzając kolejne drogerie, z powodzeniem dostrzec można najróżniejsze produkty, które różnią się od siebie nie tylko ceną, czy formą, ale również sposobem aplikowania produktu na brwi. I tak wśród najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kosmetyków do brwi wymienia się kredki i cienie do brwi, ale równie dużym zainteresowaniem miłośniczek makijażu cieszą się również pomady i żele koloryzujące do brwi.

Prawdopodobnie wszyscy zgodzą się również z faktem, że obecnie przodujące na rynku marki kosmetyczne dokładają wszelkich starań, aby spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie dlatego wszystkie produkty odznaczają się dodatkowo szeroką gamą kolorystyczną – znalezienie najwłaściwszego odcieniu, zapewniającego naturalny look lub te, które dodadzą charakteru jest więc łatwiejsze, niż kiedykolwiek! I tak kredka do brwi to perfekcyjne rozwiązanie dla osób, które mogą pochwalić się gęstymi i grubymi włosami. Dzięki temu samodzielne rysowanie pojedynczych włosków lub uzupełnienie ewentualnych luk staje się bajecznie przyjemne. 

Kosmetyki do brwi i pielęgnacja, czyli klucz do sukcesu! 

Nie wiesz, jak dbać o brwi, aby zawsze zachwycały nienaganną prezentacją? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to właśnie brwi są naturalną ramą dla oka, która w dużej mierze decyduje o tym, jak wygląda twarz. Chociaż bardzo często zdarza nam się o tym zapomnieć, to oprócz stosowania produktów do brwi wysokiej jakości, należy zadbać również o odżywczą pielęgnację. I tak należy raz na zawsze zapomnieć o agresywnym tarciu czy zbyt mocnym wyczesywaniu i tak delikatnych włosków. Kolejną ważną kwestią jest stosowanie odżywczych olejków, które oprócz wprost genialnego działania wyróżniają się również niską ceną – mowa tu m.in. o oleju rycynowym lub oleju arganowym. Regularne stosowanie sprawi, że w mgnieniu oka dostrzeżesz pierwsze rezultaty. 

Sprawdzone sposoby na to, jak dobrze wyregulować brwi 

Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, jak istotnym elementem jest to, jak dobrze wyregulować brwi w warunkach domowych. Tak, to, jak bardziej możliwe! Aby móc cieszyć się nienagannym kształtem włosków wcale nie trzeba udawać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego. Jednak pierwszym krokiem będzie tu henna brwi. Na rynku znaleźć można zarówno hennę w proszku, jak i pisaku czy żelu. Tym sposobem z łatwością można dopasować produkty do oczekiwań i przyzwyczajeń. Najważniejsze jest, aby podczas stosowania kierować się wskazówkami producenta zawartymi na opakowaniu, a przed aplikacją na włosy wykonać próbę alergiczną na ręce. Tym sposobem możliwe jest uniknięcie przykrych, a niekiedy też bolesnych problemów zdrowotnych. Jak dobrze wyregulować brwi? Najważniejsze jest nadanie kształtu, czyli łuku:

  • twarz owalna – łuk miękki, 
  • twarz trójkątna – łuk zaokrąglony, 
  • twarz okrągła – bez zaokrągleń, 
  • twarz kwadratowa – łuk mocno zaakcentowany. 

Jak widać, sposoby na to, jak dbać o brwi w domu są bardzo proste i przyjemne w wykonaniu. Wystarczy naprawdę niewiele, aby móc zachwycać grubymi i niepowtarzalnie pięknymi brwiami, które uwolnią urodę i podkreślą kolor oczu. A jak wiadomo, to właśnie one są zwierciadłem duszy!