Artykuł

Outsourcing w branży IT – co można zlecić?

Prawdopodobnie każda firma potrzebuje specjalistów w dziedzinie księgowości, a dodatkowo jeżeli promocja marki odbywa się także za pośrednictwem Internetu – informatyków. Nie wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują jednak takich pracowników na stałe. Rozwiązaniem jest outsourcing, coraz częściej wykorzystywany przez krajowe spółki.

Ogromna liczba nowych firm na rynku, a także wielkie możliwości promocyjne marki za pośrednictwem globalnej sieci powodują, że właściciele przedsiębiorstw coraz częściej wykorzystują Internet do zwiększania rozpoznawalności swoich produktów. Pozyskiwanie nowych klientów stało się prostsze niż kilkanaście lat temu. Nawet najpotrzebniejsze usługi, takie jak dostępny 24 godziny na dobę sklep internetowy czy witryna WWW wymagają miejsca, w których będą udostępniane. Nie wszystkie firmy są ściśle związane z komputerami, jednak potrzebują wykwalifikowanych informatyków – administracja serwerem jest procesem skomplikowanym, ale ktoś musi się tym zajmować. Z tego powodu firmy coraz częściej sięgają po usługi outsourcingowe.

Czym jest outsourcing i jakie daje korzyści?

Outsourcing jest strategią polegającą na wynajmowaniu wykwalifikowanych pracowników do wykonania konkretnego zlecenia. Szczególnie często ma miejsce w przypadku małych przedsiębiorstw, które dopiero szukają odpowiednio przeszkolonych pracowników, ale także niezwykle dużo większych firm korzysta z usług zewnętrznych podmiotów jeżeli należy zrobić coś, co wykracza poza profil prowadzonej działalności. Poza oczywistymi oszczędnościami środków finansowych, outsourcing ma wiele innych zalet. Główną z pewnością jest sprawniejsze wykonanie powierzonych zadań – zatrudniona osoba otrzymuje wynagrodzenie za wykonaną pracę. Z tego powodu bardziej przykładają się do zadania, a także właściciel przedsiębiorstwa ma pewność, że jest to osoba kompetentna – specjalista w swojej dziedzinie.

Co można zlecić wynajmując informatyka?

Firmy świadczące usługi outsourcingu stawiają na profesjonalizm swoich pracowników. Korzystając z ich współpracy, można mieć pewność że powierzone zadanie zostanie wykonane szybko i skutecznie. Oddelegowany pracownik będzie posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności, które będą zależne od  zleconej mu pracy – każdej firmie zależy na wysokiej jakości świadczonych usług. Dostępni więc będą zarówno specjaliści z każdej dziedziny – administratorzy, web-developerzy, testerzy, techniczni. Wszystko zależy od wymagań klienta.