Artykuł

Ankiety internetowe

W dzisiejszych czasach coraz częściej telewizję zastępujemy Internetem i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Dziś to właśnie w sieci przesiadujemy całymi godzinami. W takiej sytuacji nie powinien nas dziwić fakt, że reklama w sieci jest coraz bardziej popularna. Jest tak głownie dlatego, że daje nam ona możliwość dotarcia do o wiele szerszego grona ludzi.

Niemniej jednak należy zaznaczyć, że nie tylko do reklam sieć jest wykorzystywana. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się ankiety online, które znajdziemy na wielu stronach www. Każdy z nas takich ankiet internetowych może znaleźć całe mnóstwo i to be żadnego problemu.

Jeśli mówimy o badaniach za pomocą takich ankiet to należy tutaj podkreślić, że są one o wiele bardziej obiektywne aniżeli w innych ankietach. Jest tak przede wszystkim dlatego, że udział w nich bierze bardzo szeroka grupa ludzi. Oczywiste jest bowiem to, że badania są najbardziej obiektywne w momencie przeprowadzenia ich na szerokiej grupie ludności. Tutaj spotykamy się właśnie z taką sytuacją.