Artykuł

Systemy nagradzania pracowników

Z pewnością każdy z nas wie, czym są programy motywacyjne i rzecz jasna nie powinno nas to dzisiaj dziwić. Wprawdzie w dzisiejszych czasach w naszym kraju nie są one zbyt popularne, ale należy mieć też na uwadze to, że z niemal każdym dniem pracodawcy coraz bardziej cenią sobie doświadczonych i bardziej efektywnych pracowników i ich motywują poprzez wszelkiego rodzaju nagrody.

Dziś takie nagradzanie może mieć bardzo wiele rodzajów i wszystko zależy tutaj od samego pracodawcy. Z pewnością najważniejsze jest tutaj jednak to, że nagrody jakimi były podwyżki, czy też jakiekolwiek uznaniowe premie przechodzą już do historii. Przynajmniej te drugie, a zostają zastępowane poprzez różnego rodzaju systemy kafeteryjne.

Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ takie systemy są korzystne tak dla pracodawców jak i samych pracowników. Pracownik przede wszystkim nieco inaczej postrzega swoje przedsiębiorstwo. Pracodawca natomiast nie traci tak wielu środków pieniężnych jak to jest w przypadku premii, a dodatkowo zyskuje bardziej efektownych pracowników, którzy pracują na jego rachunek.